Europejskie Dni Dziedzictwa cz.1

W ubiegły weekend w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyły się w Regionalnej Izbie Pamięci dwa wydarzenia. Od godziny 10.00 gościliśmy w Izbie adeptów fotografii. W części teoretycznej omówione zostały podstawowe zagadnienia, które są kluczowe przy wykonywaniu zdjęć w przestrzeni muzealnej. Natomiast część praktyczna polegała na wykonaniu kilku fotografii konkretnego przedmiotu i omówieniu ich z prowadzącym. Powstały bardzo dobre zdjęcia 😍 Serdeczne dzięki za udział!
O godzinie 16.00 odbyło się spotkanie poświęcone „Kronice Kątów” – nowemu wydawnictwu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej. Kronika, prawdopodobnie z pocz. XX wieku, została przetłumaczona przez Waldemara Jankowskiego. Jest to dzieło pięknie ilustrowane i choć nie może być traktowane jako źródło wiedzy historycznej, to opowieści w niej zawarte, ale i te związane z powojennymi losami „Kroniki” warte są przytoczenia.
Przed nami jeszcze warsztaty historii mówionej i spotkanie kulinarne podczas festiwalu „Sławiańskie Kąty”. Do zobaczenia!