Europejskie Dni Dziedzictwa cz.2

Europejskie Dni Dziedzictwa za nami! Tym razem spotkaliśmy się z Państwem podczas dwóch wydarzeń. Od 10.00 do 14.00 w Regionalnej Izbie Pamięci odbyły się warsztaty historii mówionej, które poprowadzili specjaliści z Centrum Historii Zajezdnia – dr Katarzyna Bock-Matuszyk oraz Marcin Musiał. Serdeczne dzięki!
Resztę tego słoneczno-deszczowego dnia spędziliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Kąckiej oraz Biblioteką GOKiS Kąty Wrocławskie na festiwalu „Sławiańskie Kąty”, zorganizowanym przez Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA orz Gokis Kąty Wrocławskie.
Czekaliśmy tam na Państwa ze słowiańskim poczęstunkiem – pyszny chleb, smalec, powidła śliwkowe, pasta z soczewicy, kasza z boczkiem, maślanka z zieleniną i ogóreczki z miodem cieszyły się ogromnym powodzeniem. Były też pyszne, domowe ciasta! 🍞🧅🥒🥧
Ogromne podziękowania za pomoc dla Ali, Ani, Anity, Marty i Matyldy i oczywiście dla Pani Marysi 😁🥰