HARRY POTTER I KODOWANIE – LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dziś, w ramach lekcji bibliotecznej, odwiedzili nas 👩‍🎓🧑‍🎓 szóstoklasiści z SP 1 w Kątach Wrocławskich.

Tematem był Harry Potter i kodowanie. Dzieciaki, jak przystało na adeptów kursu 💫 magii i czarodziejstwa, zostały przydzielone do domów przez Tiarę Przydziału, a potem zabrały się pracy 💪 Pierwszy był Turniej Magicznej Pamięci, w którym sprawdzaliśmy wiedzę dotyczącą książki o młodym czarodzieju. Młodzi zadziwili nas swoją 👏 wiedzą! Potem w ruch poszły ✏️ ołówki i powstały przerażające portrety trolli, zgodnie z opisem z książki. Następnie zabraliśmy się za kodowanie: pierwszy do odgadnięcia był numer peronu 🚂(wtajemniczeni wiedzą jaki!), a także najważniejsze postaci z cyklu. W międzyczasie mówiliśmy, co jest fantastyczne a co realistyczne w przygodach Harry’ego Pottera.
Na koniec powstały śmieszne 😂 zdania, kojarzące się z postaciami i wydarzeniami książki, a uczestnicy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie 📸
Serdecznie dziękujemy za wizytę!😊