TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNBEJ – WARSZATY BIBLIOTECZNE

Lekcja biblioteczna, którą przeprowadziłyśmy nawiązywała do Tydzień Edukacji Globalnej 🌏, a w tym do zrównoważonego rozwoju – uczniowie poznali jego idee i zalety. Pierwszym etapem spotkania było zapoznanie z biblioteką 📖. Drugim – otwarcie paczki i 📩 listu od dziewczynki imieniem Almaz, która chciała przybliżyć uczniom z jakimi problemami musi się zmagać w swoim kraju. Na podstawie listu i rozwiązywanej krzyżówki uczestnicy mieli odgadnąć jaki to kraj i jakie problemy go dotyczą. Brak wody to problem dotyczący wielu krajów, ale tym razem skupiliśmy się na Etiopii, jej tradycjach, problemach. Kolejnym etapem była możliwość spróbowania przysmaku czyli soku z eukaliptusa, który bardzo smakował trzecioklasistom, oraz przejście się z baniakiem wody, aby wyobrazić sobie jak ich rówieśniczka z innego kraju codziennie pokonuje po kilka kilometrów aby mieć choć trochę wody do picia, umycia się.
Lekcja przebiegła sprawnie, uczniowie byli bardzo zaciekawieni przedstawianym tematem i wykazali się dużą wiedzą.
Dziękujemy za wizytę 🙂