porozmawiajmy o motylach – warsztaty w bibliotece

Motyle, motyle, motyle 🦋🦋🦋🦋 piękne🤩 i jest ich aż tyle…..😁

W miniony poniedziałek, na zajęciach z cyklu: „Porozmawiajmy o…” poruszyliśmy temat tych wyjątkowych 🧚‍♀️owadów. Na początku 📖przeczytaliśmy krótkie opowiadanie o obrażonej 🪱gąsienicy, a następnie 🧐przyjrzeliśmy się temu owadowi dokładnie. Poznaliśmy cykl rozwoju 🦋motyla, ale także dowiedzieliśmy się, że motyli nocnych jest stosunkowo więcej niż motyli dziennych😮. Ciekawostką było to, iż prymitywne ćmy pojawiły się już 140 milionów lat temu. A motyle jakie widzimy dziś pochodzą sprzed 40 milionów lat temu🥹. Po dawce wiedzy przystąpiliśmy do ✂️🖍✏️prac plastycznych. Powstały piękne 🦋motyle, ale także kolorowa 🍀łąka. Prace można podziwiać w naszej fili bibliotecznej w Smolcu😃. Zobaczcie fotorelację⤵️.