Kreatywne wtorki w bibliotece

3️⃣2️⃣1️⃣… W miniony wtorek📅 rozpoczęliśmy w naszej bibliotece📖 nowe cykliczne zajęcia- Kreatywne wtorki.✂️🖍

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny💐, ale także „Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki”🧦. Skarpetki zakładane „nie do pary” to symbol wsparcia i tolerancji z osobami cierpiącymi na zespół Downa. Dzieci wysłuchały opowiadania📚 A. Chmielewskiej „Tajemnica znikających ciasteczek”🥨 to bajka, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z zespołem Downa, pomaga poznać i zaakceptować inność. Główny bohater książeczki Mikołaj nie jest podobny do innych dzieci, które przychodzą na plac zabaw. On jest wyjątkowy. Dlaczego czasami trudno go zrozumieć❓ Czemu, chociaż ma już sześć lat, zachowuje się jak jego trzyletnia kuzynka❓ I co się stało z ciasteczkami❓ Na te wszystkie pytania wspólnie znaleźliśmy odpowiedź. Po lekturze przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej, którą oczywiście była kolorowa skarpetka🧦🧦🥰.