• To wydarzenie minęło.

Koncert ” Wolność kocham i rozumiem”

11 listopada 2022 - 18:00 - 20:00 UTC+2

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości serdecznie zapraszamy na koncert ” Wolność, kocham i rozumiem”. Zaprezentują się Artyści SCENY POD REGAŁEM w składzie:

Instrumenty: Michał Hadasik: piano & prowadzenie; Malwina Rabenda: skrzypce; Tomasz Burzyński: bębny; Żenia Betlińśki: bass; Luigi Leoni (Włochy): gitara elektryczna

Wokale: Malwina Rabenda, Adrianna Górka, Paulina Jeżewska, Eliza Mark, Alicja Konarska, Anna Kaltbach

Scena pod Regałem powstała w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego pianisty Michała Hadasika, jako nowa strefa kulturalna w sercu miasta mającą na celu promowanie młodych artystów poruszających się w obrębie muzyki, teatru ,literatury i sztuki. Siedzibą Sceny pod Regałem jest kawiarnia Literatka, będącą wrocławską przystanią bohemy artystycznej, w której wiecznie toczą się rozmowy o sztuce, spektaklach, wystawach i nowinach literackich przy najlepszej kawie w mieście!

W repertuarze naszej działalności artystycznej znajdą Państwo recitale piosenki literackie, poświęcone wielkim mistrzom słowa jak: Osiecka, Młynarski, Kofta, Brel, Okudżawa, Cohen, Stachura i inni. Ponadto organizujemy: spotkania międzynarodowe z muzyką na żywo, wieczory bluesa & jazz’u, spotkania autorskie i literackie, wernisaże sztuki, pokazy taneczne oraz spektakle teatralne. Nasz grupa artystyczna liczy obecnie ponad 40 artystów z Polski i z zagranicy, z czego główny trzon to nie cały tuzin członków stałych, który wystąpi na scenie w Kątach Wrocławskich podczas Święta Niepodległości.

Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się artystycznych grup nieformalnych w kraju, której od zawsze przyświeca cel promowania młodych talentów i pomoc w rozwoju nowych, kreatywnych twórców.

Zapraszamy Państwa na występ artystów wrocławskiej SCENY POD REGAŁEM!

Podczas tego wydarzenia wykonawcy przeniosą Państwa w muzyczną podróż po największych przebojach polskiej estrady nacechowanych nurtem wolnościowym, o pięknej tematyce w formie i treści. Te utwory od zawsze towarzyszyły Polkom i Polakom przy najważniejszych uroczystościach, bądź znamiennych wydarzeniach historycznych nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami…

W repertuarze usłyszą Państwo piosenki takich twórców jak : Marek Grechuta, Agnieszka Osiecka, zespół Turbo, zespół Chłopcy z Placu Broni, sięgniemy do kultury i pieśni ludowej, która obfituje również w utwory patriotyczne oraz przeniesiemy się po części w świat Piwnicy pod Baranami, gdzie dawniej organizowano wspaniałe poetyckie recitale związane z dniem niepodległości w Polsce.

Na scenie wystąpi prawie tuzin artystów z Polski i z zagranicy ze specjalnym, gościnnym występem włoskiego gitarzysty Luigiego Leoni ze Spoleto. Koncert poprowadzi Michał Hadasik: dyrektor artystyczny Sceny pod Regałem oraz Festiwalu Kultury Europejskiej.

TERMIN: 11.11.2022 r.

GODZ: 18:00