O NAS

GOKiS jest samorządową instytucją kultury utworzoną na mocy uchwały NR XXXIV/447/17 Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich z dnia 28 września 2017 r.

Kim jesteśmy? Przede wszystkim zespołem otwartych, pozytywnych ludzi z niebanalnymi pomysłami! Osobami, których zadaniem jest aktywne działanie w kulturze i sporcie na terenie Gminy Kąty Wrocławskie. Staramy się aby w miarę naszych możliwości zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwań naszych odbiorców. Dlatego zmieniamy się z każdym dniem realizując nasze podstawowe zadania jako jednostka organizacyjna gminy.

W stałej działalności stawiamy na samorozwój osobisty naszych odbiorców oraz realizację ich pasji i zainteresowań, kładąc nacisk na jakość organizowanych przez nas zajęć stałych oraz aktywność, tak potrzebną w obecnych zabieganych czasach. Prowadzimy szeroką działalność sportową i kulturalną dla każdego i w różnym wieku. Wspólnie tworzymy miejsce, gdzie pomagamy w poszukiwaniu własnej drogi dla tych, którzy jeszcze jej nie odnaleźli. To z nami obejrzycie występy teatralne, kabaretowe, weźmiecie udział w spektakularnych koncertach, może sami zaprezentujecie się na scenie, a wasze dzieci będą rozwijać swoje talenty. U nas w każdym kącie i kąciku znajdziecie coś ciekawego. Zapraszamy również wszystkich którzy lubią czytać książki do naszej biblioteki głównej z siedzibą w kąteckim rynku, oraz do filii w Smolcu.

Realizujemy eventy plenerowe kulturalno-rozrywkowe jak i sportowe. Współpracujemy z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz z instytucjami, stowarzyszeniami, szkołami gminnymi, jednostkami organizacyjnymi gminy.

Nasza kadra to wykwalifikowani, pełni kreatywności i pasji instruktorzy, którzy działają z myślą o mieszkańcach by rozwój i integracja gminy odbywały się zawsze na wysokim poziomie kulturalnym jak i sportowym. Jesteśmy miejscem z ciekawą historią, do której warto wrócić.

Poznajmy się na nowo!

Umowa w sprawie warunków organizacyjno – finansowych działalności instytucji kultury oraz programu działania instytucji kultury.

Autorska koncepcja rozwoju Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich